Pierwsze Wrażenie – Najważniejsze 2 Sekundy W Nowej Szkole

Czytanie: 4 minut
pierwsze wrażenie przyjaźń
Te dziewczyny zrobiły dobre pierwsze wrażenie

Pamiętam dobrze ten dzień… 1 września w nowej szkole. Każdy nieufnie spoglądał na rówieśników, trzymał się blisko kumpla, z którym się dostał, nieśmiałe “cześć” w kierunku nowych kolegów, obawy co do starszych.

Kiedy wspominam pierwsze dni w technikum to dostrzegam wiele rzeczy, które teraz zrobiłbym inaczej. Gdybym dostał od kogoś te 10 poniższych wskazówek, moje relacje na pewno wyglądałyby inaczej.

Pierwsze tygodnie w nowej szkole nie należą do najłatwiejszych. Właśnie wtedy kształtuje się opinia, jaką będą o nas mieli nauczyciele i koledzy. Już od pierwszych chwil warto zrobić dobre wrażenie.

Badania przeprowadzone przez Burta Deckera dowodzą, że nasz mózg wyrabia pierwsze wrażenie na temat osoby, którą właśnie poznajemy w ciągu zaledwie dwóch sekund. W tym mgnieniu oka Twój mózg tworzy 50% wizerunku, a całą resztę kończy w ciągu 4 minut. Warto jest więc dobrze to wykorzystać!

Lista 10 Wskazówek Jak Zrobić Dobre Pierwsze Wrażenie

1. Zacznij Dzień Pozytywnie

Poranek to ważna część dnia. Wielu przedsiębiorców posiada swoje poranne rytuały, które pozwalają im w 100% wykorzystać resztę dnia. Wstań wcześniej, wybierz się na spacer z psem, zrób kilka ćwiczeń lub weź orzeźwiający prysznic. Zjedz pożywne śniadanie, aby mieć dużo energii. Pomyśl o nowych osobach, które dziś poznasz, na pewno macie wiele wspólnego!

2. Ubierz Się Schludnie

Twój ubiór ma duży wpływ na to, jak jesteś postrzegany. Powinien być schludny i zadbany. Każdy ma swój styl, jednak powinniśmy go odpowiednio dobrać do okoliczności (na grilla nie pójdziemy ubrani w garnitur, a na spotkanie biznesowe nie pójdziemy w dresie, chyba że jesteś raperem 😉) Osobom schludnym i zadbanym podświadomie przypisuje się dobre cechy charakteru.

3. Uśmiech I Otwarta Postawa

Taka mała rzecz potrafi zdziałać więcej, niż ci się wydaje. Jeśli na co dzień nie uśmiechasz się zbyt wiele, dzisiaj zrób wyjątek. Uśmiechając się przyciągasz pozytywnych ludzi do siebie i wywołujesz taką samą reakcję u innych. Łącząc to z otwartą pozycją niewerbalną zachęcasz do nawiązania relacji.

4. Punktualność

Nikt nie lubi, gdy ktoś spóźnia się na wcześniej umówione spotkanie. Świadczy to o szacunku do drugiej osoby i umiejętności gospodarowania czasem. Wyjdź do szkoły wcześniej niż zazwyczaj, aby nic cię nie zaskoczyło.

5. Inicjatywa

Jeśli jesteś introwertykiem, czas się przełamać. Nawiąż jak najwięcej kontaktów. Wychodź z inicjatywą, podchodź do wszystkich, nie ograniczaj się tylko do tych komunikatywnych i ładnych. Nie bój się podejść, porozmawiać z grupką dziewczyn lub chłopaków. Bądź pewny siebie, ale nie arogancki i chamski. Ludzie z przyjemnością rozmawiają z osobami miłymi, a nie chamskimi.

6. Żarty

Jeśli poczujesz się swobodnie w towarzystwie i wyczujesz ich poczucie humoru, możesz w swoje wypowiedzi wplatać żarty, jednak bezpiecznie będzie poruszać w nich neutralne tematy.

7. Nie hejtuj

Staraj się emanować pozytywną energią. Nie skupiaj się na wadach danej osoby, a na jej zaletach. Pochwal ją za jakiś element ubioru lub osobowości.

8. Reklama

To twoje “5 minut” – zareklamuj się z jak najlepszej strony, ale nie przechwalaj się. Opowiedz o twojej pasji, co lubisz robić. Świetnie rysujesz? Powiedz o tym! Twoja pozycja w oczach innych rośnie!

9. Lekcja

Na lekcjach bądź aktywny, udzielaj się, ale wszystko z umiarem. Nikt nie lubi lizustwa – ani nauczyciele, ani rówieśnicy. Zgłaszaj się jak znasz odpowiedź na pytanie, miej odrobioną pracę domową, a z czasem nauczyciele przestaną cię pytać, bo “on na pewno wie”.

10. Bądź sobą

I ostatni, najważniejszy punkt. Wiem, wiem – łatwo mówić i mało konkretne… Nie wstydź się swojego zdania, nie bój się wyróżniać z tłumu. Gdy się z czymś nie zgadzasz, możesz to zaakcentować.

Podsumowanie

Szkoła średnia to ważny etap w naszym życiu. To w tym czasie odkrywamy siebie, swoje talenty i umiejętności, które później możemy użyć w dorosłym życiu w odpowiedni sposób. Nie zmarnuj okazji do świetnego zaprezentowania się od najlepszej strony, bo później bardzo ciężko jest zmienić opinię innych na nasz temat.

Purple Banner Flags