7 Najlepszych Nauczycieli Na YouTube

Czytanie: 5 minut

Obecnie żyjemy w niewiarygodnych czasach, możemy bez większego wysiłku korzystać z zasobów, jakie daje nam internet. Kiedyś można było tylko pomarzyć, aby mieć dostęp do wiedzy z każdej dziedziny. Dziś nie stanowi to już takiego problemu.

Co więcej, mamy wśród nas takie osoby, które z pasji i zamiłowania potrafią dzielić się swoją wiedzą oraz świetnie ją przekazują.

Z pełnym zaufaniem chciałbym Ci przedstawić moją siódemkę nauczycieli, od których zgłębiałem wiedzę oraz pomagali mi w nauce.

Kolejność uporządkowana tematycznie 🙂

Polimaty

Cytując Darwinów ~ “Człowiek, który wie wszystko o wszystkim. Pisarz, piosenkarz, nurek, aptekarz. Twórca znanego i popularnego kanału Polimaty, w którym fakty są najważniejsze!”

Radosław Kotarski prowadzi wyśmienity program o nazwie Polimaty, nie sądzę, abyś jeszcze go nie znał. Jeżeli jakimś cudem nie poznałeś twórczości Pana Radka to koniecznie sprawdź jego kanał!

Na swoim kanale porusza tematy popularnonaukowe. Lubi doszukiwać się szczegółów oraz ma bardzo szeroki wachlarz umiejętności.

Mój dopisek: Pan Radek ma świetną osobowość i doskonale się prezentuje. Nie da się przejść obok niego obojętnie. Jeżeli lubisz zgłębiać zagadnienia związane z nauką i pracą mózgu, przeczytaj jego książkę → “Włam się do mózgu”.

Po Cudzemu

Pani Arlena jest nauczycielką języka angielskiego, od bardzo dawna 😉 Na swoim kanale skupia się na wymowie angielskiej oraz podpowiada na czym możesz się wzorować. Na przykład oglądając swoje ulubione seriale!

Jeśli chcesz polepszyć swoje umiejętności językowe, zajrzyj do jej książek → TUTAJ.

Mój dopisek: Pani Arlena z gracją i pełną swobodą posługuje się językiem oraz tłumaczy, że angielski nie musi być nudny, jak w szkole 😉 Dlatego ją polubiłem.

Rock Your English!

Mój mentor podczas przygotowań do matury 🙂 Dzięki pomocy Pana Pawła nauczyłem się, że angielskiego nie na leży się bać. Szczególnie na poziomie maturalnym…

Pan Paweł pokazuje jak działa angielska gramatyka oraz jak należy tworzyć zdania w języku angielskim.

Mój dopisek: Przemawia do mnie styl, w jakim Pan Paweł prowadzi odcinki. Lubię jego poczucie humoru i jego przykłady muzyczne!

Wiedza z wami

Pani Izabela jest dyplomowanym nauczycielem polskiego oraz egzaminatorem. Wytłumaczy wszystkie środki stylistyczne, językowe, lektury oraz motywy literackie. Nie ma takiego zagadnienia, którego nie potrafiłaby wyjaśnić i w ciekawy sposób opowiedzieć.

Bardzo pomogła mi przygotowując się na lekcjach polskiego oraz do matury. Nie pamiętasz epoki romantyzmu? Jakie lektury należy przerobić przed maturą? Wejdź na kanał Pani Izabeli i o wszystkim się dowiesz.

Mój dopisek: Pani Izabela hipnotyzuje swoim głosem oraz opowiadając zaciekawia w niesamowity sposób.

Matemaks

Maturalny Terminator! Matemaks pomógł mi przygotować się do matury z matematyki oraz rozłożyć szkolne zagadnienia na łopatki. Jestem bardzo wdzięczny za jego pracę.

Pan Michał zebrał już masę sympatyków i stał się corocznym bohaterem matur tysięcy uczniów. Jeśli masz problem i jakimś tematem z matematyki to wpadnij właśnie do niego.

Mój dopisek: Głos Matemaksa rozpoznam wszędzie i o każdej porze dnia i nocy 😉

eTrapez

Pomocna ręka w walce z matematyką na studiach i nie tylko. Pan Krystian w przystępny sposób pokazuje metodykę rozwiązywania zadań. Jeżeli szukasz pomocy w zadaniach i nie masz pojęcia jak się za nie zabrać to skieruj się do niego.

Obecnie grupa eTrapez znacznie się rozrosła, pomaga również na poziomie szkolnym i przygotowuje do matury.

Mój dopisek: Nie wierzę, że istnieje zadanie, którego nie potrafiłby rozwiązać.

Pan Belfer

“Najlepszy nauczyciel wśród youtuberów oraz najlepszy youtuber wśród nauczycieli”. Pana Belfa poznałem (niestety!), gdy już skończyłem technikum… Bardzo szkoda, ponieważ gdybym teraz uczył się chemii w szkole na pewno nie było by dla mnie trudnego tematu.

Pan Dawid w wyśmienity sposób przedstawia chemię, rozkłada wszystko na atomy. Temat, który na początku wydaje się być trudny i nie do nauczenia. Przestaje takim być, gdy tylko Pan Belfer rozłoży go na poszczególne elementy. Dzięki temu wszystko jest podane w przystępnej formie, więc tylko się uczyć!

Mój dopisek: Pan Belfer ma pełną swobodę i z lekkością potrafi wytłumaczyć nawet najbardziej skomplikowaną reakcję.

Podsumowanie

Oto lista najlepszych nauczycieli na YouTube, których oglądam i darzę ogromną sympatią. Mam do Ciebie pytanie:

Kto znalazłby się na Twojej liście internetowych nauczycieli?

Purple Banner Flags